Noví tvůrci – díl 20: fusing, Bambulichov a móda o chlup lepší

BDK-GLASS (profil)
Domov & Zahrada, Umění

Víte, jak vypadá výroba dekorací s pomocí technologie lehaného skla (fusingu) ? Tvůrci ve firmě BDK-GLASS vezmou ploché skleněné pláty, rozřežou je na cílový rozměr, nahřejí ve ztavovací peci a s pomocí formy je vytvarují do finální podoby. Tím vznikají čiré tácy nebo svícny. Řada dekorací nebo skleněných mís ale zaujme svým barvitým designem. To proto, že výsledné produkty mohou být ještě před samotným roztavením doplněny drtí nebo barvou. Výsledky vypadají vždy nádherně a samotné designy vznikají přímo v návrhářské kanceláři společnosti BDK-GLASS.
Kousek Tebe (profil)
Dětské zboží, Móda, Šperky

Kousek Tebe nebo kousek mě? Tvůrkyně Tereza Plášilová nepochybuje o odpovědi na tuto otázku, protože do svých šperků dává vždy něco ze svých aktuálních pocitů, ze své osobnosti. Jejím materiálem je polymer (fimo), jehož zpracování dovedla k dokonalosti. Pečlivá práce kousek za kouskem dává vzniknout brožím, náušnicím i náhrdelníkům, které svým pečlivým zpracováním zaujmou na první pohled. V nabídce najdete třeba designovou sadu Půlnoční vážky nebo náhrdelník Jeřabiny v černé.
Bambulich (profil)
Dětské zboží, Móda

Začalo to jedním kulichem s bambulí a skončilo u týmu šiček z celé České republiky. Společnými silami vytváří něco, co Vás zahřeje na hlavě! Bambulich. Stejný název nese i firma, jejíž produkty musí být bláznivě barevné, hravé a přitom laskavé na dotek. Nosí je totiž nejen maminky, ale také děti. Háčkované kulichy od této firmy si jednoduše zamilujete. Můžete je na stejném obchodě kombinovat také s rukavicemi a dalšími módními prvky, které mají své majitele udržet v teple. A když už je venku teplo a nepotřebujete kulicha, můžete si nechat ušít šaty.
Marketatelier (profil)
Domov & Zahrada, Móda, Šperky, Umění

Hledáte o chlup lepší módu? Běžte na profil tvůrkyně Marketatelier, protože pouze tam najdete opravdu pečlivě zahřáté a provrněné zboží. Ať už jde o oblečení ručně malované nebo vyšívané, vždy dostalo především pořádnou porci lásky. Jenže výroba není všechno, někteří lidé rádi předávají svoji šikovnost dál. Pokud si chcete namalovat své vlastní tričko, pak jste právě zde na správném místě. Autorka Vám připraví vše potřebné a provede Vás svým pohodovým workshopem.
Mýdlárna na samotě u lesa (profil)
Kosmetika

Nebojí se mýdla na samotě u lesa? Odpověď je ne. Je tam o ně totiž výborně postaráno, jak svědčí náplň tvůrce Mýdlárna na samotě u lesa. Právě na takovém klidném místě, bez škodlivin v ovzduší, vznikají voňavá mýdla, vyrobená z čistě přírodních surovin. Nechybí ani další příměsi, ať už jde o aktivní uhlí, bambucký olej nebo sůl. Každá složka má svůj smysl a svoje určení, které dělají z výsledného mixu opravdu prospěšnou kůru pro celou Vaši pokožku.