Noví tvůrci – díl 22: pomíjivá krása, poštovní schránky a královna broží

Woolen Yourney (profil)
Domov & Zahrada, Móda, Sport & Hobby, Umění

Vlna. Ale ne ta na moři. Tenhle příliv přitáhnul měkký a hebký materiál k tvůrkyni Woolen Yourney. Stejně jako voda z oceánu zaplní jeskyně u pobřeží, autorčin život zcela naplnily kreativní plstění, předení a tkaní. Právě plstěné produkty zaujmou na první pohled, ať už jde o korálky, náušnice nebo brože. Charakterizují je veselé barvy. Ale pokud zrovna nehledáte šperky, můžete se zatoulat do kategorie dekorací, kde na zákazníky čekají pěkné závěsy. S jejich pomocí naplní Váš domov třeba zpěv filcových ptáčků, kteří jsou na nich zavěšení.
Angel Dog s. r. o. (profil)
Dětské zboží, Domov & Zahrada, Sport & Hobby, Zábava a hry

Byla jednou jedna houpačka. A ta se rozhodla, že si chce na chvíli odpočinout a stát se malým dřevěným stolkem. Že taková pohádka nikdy nemohla existovat? Ale ano, ve světě firmy Angel Dog s. r. o. se právě takovýto produkt nachází. Jedná se o Montessori pomůcku, protože má spoustu různých použití. Například při otočení vzhůru nohama z ní udělají děti prolézačku. Navíc je vybavena úchyty, takže s ní i prcek dokáže dobře manipulovat. Ačkoliv právě houpačka je na webu tvůrců vidět nejvíce, protože má spoustu barevných variant, zaujmou i Piklerové triangl pro lezení nebo set z různě vysokých židliček (pojmenovaný jako vyvažovací schody). Všechny výrobky jsou barevné a vyrobené ze silné překližky.
DAMI bijou (profil)
Šperky

Květina je sama o sobě šperk, ale pokud ji utrhnete, pak je její krása velmi pomíjivá. Naštěstí ji lze zachovat. Svůj vlastní a unikátní postup má autorka DAMI bijou, která květinu nejdříve usuší a poté z ní udělá dechberoucí šperk s pomocí průhledné pryskyřice. Výsledné tvary nejsou pravidelné, ale naopak kopírují tvar původního květu. Díky tomu působí zdálky jako živá. V nabídce najdete prsteny, náušnice, ale třeba i náramky nebo přívěsky na klíče.
Mazaný králíček (profil)
Domov & Zahrada, Móda, Šperky

Království za brož. Nebo za jiný šperk. Pokud by nějaký král nechal poslíčky rozhlásit tuto zprávu, měla by tvůrkyně, vystupující pod značkou Mazaný králíček království, asi hned několik. Jenže autorce místo toho stačí její současný titul královna broží. Všechny v nabídce mají tvar zvířátek a jsou kombinací plstě a blyštivých kamínků. U zvířátek velmi pravděpodobně zůstanete, i když se rozhodnete pro náramky. Ty jsou z chirurgické oceli a vynikají jednoduchostí. Svým designem se pak určitě odlišují přívěsky, které jsou vyrobené z korálků.
MY2 (profil)
Domov & Zahrada

Domov tvoří detaily. A ty jsou všude. Ale shodneme se, že mezi první dojmy každého domečku patří jeho poštovní schránka a také jmenovka s číslem domu. A právě tyto dva prvky si vybrala za své produkty dvojice tvůrkyň, které se ukrývají pod jménem MY2. Jejich nabídka má velmi daleko do nudy, na kterou jsme u podobného venkovního vybavení zvyklí. To proto, že jejich stránka obsahuje chytrý konfigurátor, ve kterém si svoji schránku sami navrhnete. Nejdříve si vyberete tvar, poté barvu a také dekorace, ať už jde o text nebo nějakou fotografii. To všechno šikovné tvůrkyně zpracují a před samotnou výrobou pošlou výsledný náhled ke schválení.