Noví tvůrci – díl 91: malované deštníky, hodinky z karamelu a stavby z latěk

Hledáte nějaké české výrobky? Nejenže se můžete inspirovat v tomto a ostatních dílech blogu. Pokud ale nenajdete svůj výrobek, můžete využít naše fórum Poptávka, jehož příspěvky mohou tvůrci odebírat na e-mail!

Tvůrci, líbí se Vám naše články? Chtěli byste u nás mít podrobný článek, který bude věnovaný pouze Vám a Vaší tvorbě? Pak pro Vás máme tuto službu. Je tam i varianta ZDARMA 🙂 A pokud nejste spokojeni se svými fotografiemi produktů, vyrobíme Vám je za nejnižší cenu na Internetu!

A teď už pojďme na dnešní díl…

FAREVA (profil)
Umění

Hedvábí je reprezentací hebkosti, ale umí kromě toho také vyjadřovat pocity. Obzvlášť, pokud mu dodá někdo šikovný hromadu barev, řád a ještě větší krásu než obvykle. Přesně to dělá umělkyně FAREVA, která kromě hedvábných obrazů zdobí svými kresbami i kravaty nebo deštníky. Její kresby jsou opravdu výrazné a osobité. Na první pohled zaujmou, ať už jsou vyvedené s pomocí akrylu nebo pastelů. Najdete na nich anděly nebo roční období, ale vždy osobitě zpracované. Nejvíce nás asi zaujala kombinovaná technika na ručním papíru, která autorčině stylu dodává ještě výraznější nádech.
Šperky Katyba (profil)
Móda, Šperky, Umění

Když se Marco Polo vydal před mnoha staletími do Číny, přivezl si s sebou do Evropy spoustu koření. Místo toho ale také mohl na svých cestách po mapách narazit na vzácné šperky či hodinky, kterým by jednoduše neodolal. A místo jeho objevů a cest bychom měli dochované bohatství. Nemusí nám to být ale líto, protože podobně krásné výrobky vznikají i dnes a to v dílně Šperky Katyba. Jejich dřevěná stylizace nás vrací k přírodě, ale současně v nich najdete i něco rafinovaného z dnešní doby. Náramek tak může vypadat jako sladký bonbón. A pokud zrovna nejste fanoušky ozdob, můžete si pořídit od autorů třeba jedinečné dřevěné hodinky různých tvarů a barev. S každým kouskem se váže osobní příběh. Každý strom je zachován ve vzpomínkách na ruce nebo krku a to je krásné.
Jan Herák nožíř – brusič (profil)
Sport & Hobby, Umění, Zábava a hry

Nože jsou nástrojem, který každý den vezmeme do ruky a píšeme jejich příběh. Jenže byste se pletli, pokud byste si mysleli, že jejich existence začíná až tím prvním zakrojením vedeným Vaší rukou. Některé nože mají za sebou už dlouhou a dobrodružnou cestu. Právě jako ty, které vytváří nožíř Jan Herák. Jejich pouť totiž začala už dávno předtím, v podobě kotoučů nebo pilových listů. Potřebujete hodně šikovnosti, abyste ze starého rezavého zubatce vytvořili něco, co znovu bude dělat někomu radost. A při tom stačí kromě odhodlání jen flexa a vrtačka. Výsledkem i při takto jednoduchém postupu mohou být opravdu skvělé nože. Dejte druhou šanci oceli, nad kterou už někdo zlomil hůl.
Šikulaťka (profil)
Dětské zboží

Když je dítko šikovné, je to šikula. Když mu ale nářadí a hromadu bukových latěk, může Vám dohromady vzniknout Šikulaťka. Přesně tak se jmenují didaktické stavebnice, jejichž hlavním cílem je rozvoj šikovnosti těch nejmenších. Trénují motoriku a při tom otvírají doširoka dveře kreativitě, protože i z hromady placatých obdélníčků lze vytvořit překvapivé množství zajímavých modelů. Nepostavíte ale třeba jen dům nebo vozítko pro Igráčky, ale třeba kuš nebo letadlo. Každá sada je prodejná samostatně a dostanete s ní přesně ty potřebné destičky, jako základ třeba pro rozhlednu nebo autobus. Autor má bujnou fantazii a jednoduchým věcem umí dát zajímavou podobu, což zaujme i děti.
Simcze (profil)
Móda

Jak si říkají Simony? Simča, Simonka nebo třeba Simák. Dnes tu máme trochu jinou Simonu, která tvoří pod přezdívkou Simcze. Dokázala tak vyjádřit svoji lásku k české tvorbě, která nás nesmírně těší. Její móda je od první nitky barevná a plná optimismu, který všichni potřebujeme. Proč chodit v černých a bílých barvách, když potřebujeme, aby se svět na nás smál, protože potřebujeme důvod se na něj smát zpět? Radost Vám udělají nejen barevné vzory, ale třeba i puntíky na sukních. Zaujme i výrazná sukně kaleidoskop, ze které přechází oči.