Noví tvůrci – díl 75: kosmetika pro tanečníky, zvířátka do ucha a světelné stěny

Camelin (profil)
Šperky

Drží se ze všech sil. Co jim kopýtka stačí, jenže ony kloužou a už už to vypadá, že spadnou. Naštěstí je zachrání železné očko, kterým jsou pevně zachycení v ušním lalůčku. Právě tam všechny zvířátka s neomylnou přesností usazuje tvůrkyně Camelin, která vyrábí šperky z polymerové hmoty Fimo. Kromě kočičích drápků se mohou držet na dámském uchu třeba i tematické výtvory, jako mrkvičky, sklenice vína nebo injekce. Všechny v pestrobarevném pojetí, takže jsou na první pohled vidět i mezi hustou záplavou vlasů.
Wikarska symbiotics (profil)
Kosmetika

Představte si, že nasněží. Všichni lidé se vyhrnou ven před své domy, ale nezačnou stavět sněhuláky. Místo toho začnou sníh nabírat plnými hrstmi a mazat si ho po celém těle. Dozvěděli se totiž o sněhovém deodorantu, který vyrábí Wikarska symbiotics, jen trochu špatně pochopili celý koncept. K vytvoření opravdu funkční voňavky nestačí obyčejné sněhové vločky, musíte být šikovní a rozumět chemii. Autorka jej dokonce dokáže zjemnit svěžestí růžového dřeva. Ale i když si objednáte třeba citrusově vonící variantu, vždy se můžete spolehnout na výdrž po celý den.
Hudební nástroje (profil)
Dětské zboží, Umění, Zábava a hry

Hudba je záplava pocitů. Každý tón, každá melodie, všechno to vyjadřuje nějaké emoce. Jenže aby vůbec nějaké zvuky mohly vzniknout, potřebujete nástroje. Poctivé, dřevěné, ručně vyráběné jsou ty nejlepší. Protože každý takový kus dřeva je jiný, dostane Vaše hudba ještě tu poslední ingredienci – jedinečnost. Všechny tóny budete moci vyloudit díky tvůrci Rostislavu Žďárskému, který pod hlavičkou svého profilu Hudební nástroje nabízí tradiční lidové nástroje. Flétny, fujary a píšťaly. Za každou z nich se ukrývá spousta historie a zážitků, které se na stránkách při koupi dozvíte. Ať už Vás zaujme indiánská flétna nebo pastýřská píšťala, nakonec je to všechno jen a jen o hudbě.
S.O.S. – DEKORACE (profil)
Domov & Zahrada, Poskytování služeb, Sport & Hobby, Umění

Klíč. Zdánlivě kousek kovu, který odemyká dveře. Jenže za takovým pomyslným zámkem se může ukrývat také záplava fantazie. A může z toho vzniknout zcela netušený prostor, místnost nebo třeba jen koutek na hraní. Všechno tohle a ještě víc totiž umí realizovat tvůrci stojící za S.O.S. – DEKORACE. Nabízí návrh a vytvoření dětského hřiště, klidně i Vašeho soukromého, ale stejně tak dokáží pronajímat nebo půjčovat výzdobu, nebo Vás pošlou do 21. století s interaktivním expozicemi. V případě potřeb Vám vytvoří třeba světelnou stěnu, mluvící strom, skluzavku z masivu nebo Vám naladí fasádu zahradního domu do egyptského stylu. Když jde o tvorbu venku, nic není v případě těchto autorů nemožné.
Purrrfect jewels (profil)

Spokojená kočka vrní. Na tom se všichni shodneme. Kočky si potrpí na vzhled, ale přesto těžko říct, jestli budou spokojené, když jim kolem krku dáte krásný náramek z minerálů. Místo toho byste si ho měli navléknout na svoji ruku a vyjádřit spokojenost jiným způsobem. Třeba pochválit tvůrkyni Purrrfect Jewels za krásné výrobky, kterými se můžete pyšnit, ať už se chystáte pod rozkvetlou třešeň, chcete opožděně slavit Valentýna nebo se třepotat ve větru jako kolibříci. Každý šperk vyjadřuje totiž nějakou emoci, pocit, ať už jen tak pro všechny do větru nebo pro někoho konkrétního.