Noví tvůrci – díl 77: šerpová rouna, tiché mikiny a perlové šperky

Pikasso v šoku (profil)
Umění

První tah štětcem nikdy nebude ten poslední. Jakmile namalujete jednu čáru, vlnku nebo puntík, začne to ve Vás vřít a všechna ta kreativita potřebuje vybublat ven na plátno. Nejíte, nespíte, jen malujete, abyste vizi dostali ze sebe. Přesně něco takového prožívá denně tvůrkyně Pikasso v šoku, která své kresby dotváří digitálními nástroji. Výsledkem jsou často velmi originální kombinace fotografií, barev a kreseb. Výsledek pak tiskne na malířské plátno z nebarvené bavlny. A Vy si pak konečně veškerou tu uloženou energii můžete pověsit na zeď a nechat ji sálat do prostoru.
Cooly.cz (profil)
Dětské zboží, Móda

Když je okolo Vás chladno, jedna vrstva jednoduše nestačí. Je potřeba trochu víc, abyste se zahřáli. Co Vás v takových chvílích udrží pěkně v teplíčku? A co třeba teploučká mikina, do které zapadnete jako do peřinky? Tak přesně to Vám nabízí tvůrkyně Cooly.cz, která všechny své výrobky zakládá na hebkém dotyku plyše a hřejivém šerpovém rounu. Dvě vrstvy zaručují maximální hřejivost. Protože nejde o to, aby Vám mikina přesně padla, záhyby nejsou na škodu a v nabídce je od každého typu jedna univerzální velikost. Nabídka však není zdaleka omezena jen na zimomřivější ženy – své teplé místečko na gauči si zde mohou objednat i muži nebo děti.
ZLATNICKÁ DÍLNA GAJDA VLADAN (profil)
Dětské zboží, Šperky

Na puncovním úřadě cesta šperků vlastně ve skutečnosti teprve začíná. Všechno, co se odehrávalo předtím, za zavřenými dveřmi dílny, ve Veselí nad Moravou, byla taková předehra. Něco, co Vás mělo navnadit a šperk naladit na vlnu jeho nového majitele. Výsledkem pak je nejen spokojený zákazník Zlatnické dílny Gajda Vladan, ale také šťastný výrobce, kterému se podařilo udělat někoho šťastným. Každá taková cesta šperku má smysl, ať už si v nabídce šikovných autorů vyberete náušnice, prsteny nebo přívěsky pro děti nebo dospělé. A pokud preferujete nějakou tu blyštivou ozdobu, pak můžete sáhnout po granátových nebo perlových zdobeních.
Kahoo by Kateřina Hůlková (profil)
Móda, Umění

Z centra města na vycházku do lesa. I pár kroků může stačit, abyste se z víru módních výstřelků dostali do světa ticha a uklidňujících vůní. Žádné město v České republice není dost velké na to, abyste ztratili kontakt s přírodou. Sladění městského i přírodního, do pohodlné a přesně padnoucí kolekce, si vzala za cíl tvůrkyně Kateřina Hůlková pod značkou Kahoo. Autorka šije oblečení tak, aby odráželo osobnost zákazníka, ale přitom zůstalo nejen precizní, ale také pohodlné. Kombinaci, ve které se nebudete bát vyrazit na procházku po rušné ulici v centru, ale stejně tak se v ní můžete vydat na honbu za čerstvým vzduchem do hor. Vybrat si můžete mikiny, topy nebo halenky.
Dekorace Máca (profil)
Domov & Zahrada, Umění

Na správné farmě bydlí slepičky a ovce. Spolu v tiché harmonii a svému majiteli přináší nejen užitek, ale i radost. Pokud si chcete vynahradit tu atmosféru farmy bez skutečných zvířátek, nabízí Vám řešení tvůrkyně Dekorace Máca. V její nabídce najdete spoustu pěkných dřevěných figurek, ručně domalovaných. Před domem tak může sedět na lavičce hejno slepiček a na zahradě se Vám může pást ovečka, která jako by vyskočila z Ovečka Shaun ve filmu. Není pochyb, že si s takovými kamarády užijí spoustu legrace děti i návštěvy.