Noví tvůrci – díl 78: móda kladivem, zvířata na zahradě a kreslené boxy

Originální šperky Dity Fleischlingerové (profil)
Móda, Šperky, Umění

Když jsem se do nich poprvé podíval, jako by se v nich zračila obloha. Se zapadajícím Sluncem se lesk změnil, ale záře zůstala. Ačkoliv byste si to mohli myslet, řeč není o očích. Ve skutečnosti jde o šperky, které vyrábí Dita Fleischlingerová. Ať už jde o barevné náramky nebo brože, na jejich povrchu se vždy skví zajímavá kombinace korálků, skla, kovu i pryskyřice. Můžete se v nabídce vždy v klidu rozhlédnout a vybrat si podle barvy. Cítíte se dnes modře, fialově nebo zeleně? Pro každou barvu tu je samostatný výběr. Aby Vaše odlesky dohromady ladily, můžete si dokonce pořídit soupravy náhrdelníků a náušnic.
Sledgehammer.store (profil)
Móda

Česká republika leží na Zemi a ne na Marsu. To je dobře. Nejenže tam budou dražší nájmy, ale hlavně tam nebudou tvůrci z brněnské firmy Sledgehammer.store. Česká značka, se kterou zboříte každou zeď stereotypu, odlišíte se a ještě ukážete, že Vám záleží na způsobu vzniku Vašeho oblečení. Navíc budete podporovat nejen samotné autory a designéry, ale také švadleny, které se o vznik trik starají od první nitě, až po závěrečný límeček. A nejen to! Aktuálně se snaží překlopit výrobu všech produktů na 100% BIO bavlnu.
Hoo Design (profil)
Dětské zboží

Je krásné kupovat voňavé dřevěné věci. Ale když ty přírodní dekorace, do dětského pokoje, vypadají tak smutně a prázdně. Něco jim chybí. A právě to něco Vám dokáže nabídnout tvůrkyně Hoo Design. Základem všeho jsou v nabídce autorky boxy, které jsou kompatibilní s populárním regálem Kallax z obchodního domu IKEA. Právě na nich se můžete dočkat řady pěkných, barevných ilustrací, ať už byste si přáli autíčka nebo třeba duhu pro princezny. Ale to zdaleka není jediné, co umí tvůrkyně nabídnout. Můžete si pořídit třeba vozíček s kolečky na hračky nebo cedulky na dveře.
MAMACRAFTING. Jednoduše kreativní. (profil)
Dětské zboží

Maminky jsou ty nejbohatší lidské bytosti na celém světě. Ale často jsou kromě toho i nejtalentovanější, protože právě v jejich řadách se najde spousta tvůrkyň. A začíná to vždy u vlastních dětí. Pokud u nich zavládne nadšení, je jasné, že už nic šikovné maminky nezastaví na cestě za autorstvím. A přesně takovým důkazem je i dvojice tvůrkyň vystupující pod značkou MAMACRAFTING. V jejich nabídce najdete originální a speciálně sestavené kreativní sady, které obsahují vše potřebné pro dotvoření dětského pokoje, ať už jde o lapač snů nebo dřevěnou hrazdičku. Nás zase zaujal opravdu jedinečný senzomotorický koberec.
Keramika Bastet (profil)
Domov & Zahrada, Umění

Tiše a po špičkách našlapuji. V dálce vidím, jak odpočívá liška na mechovém polštáři. Chci se dostat co nejblíž, abych si ji mohla prohlédnout. Ale vtom se proberu ze zasnění a zjistím, že jsem vlastně doma za domem. Chtěli byste se i Vy cítit na zahradě, jako byste se právě vydali na procházku lesem? Tvůrkyně Keramika Bastet Vám přání může beze všeho splnit, protože v jejím portfoliu najdete široký výběr keramických soch na zahradu i do interiéru. A tak opravdu liška může spát u Vás pod stromem, ale stejně tak dobře může v trávníku hnízdit třeba malý drak. Jindy zase neodoláte možnosti pořídit si kočičího kamaráda.