Noví tvůrci – díl 95: oblečení z duhy, hliněná krása a svítící dřevo

Hledáte nějaké české výrobky? Nejenže se můžete inspirovat v tomto a ostatních dílech blogu. Pokud ale nenajdete svůj výrobek, můžete využít naše fórum Poptávka, jehož příspěvky mohou tvůrci odebírat na e-mail!

A teď už pojďme na dnešní díl…

Harmonizační – ručně malované oblečení (profil)
Móda, Umění

Otevřete svoji mysl a nechte skrz ni proudit inspiraci. Teprve samotné tahy štětcem odhalí, co je nejdříve ukryto. Právě tak pracuje tvůrkyně Lenka pod svým tvůrčím profilem Harmonizační – ručně malované oblečení. Někdy je výsledná malba tajemstvím a nalezení jejího smyslu není snadné. Ačkoliv Vás může některá z kreseb uhranout na první pohled, možná až si tričko sami oblečete, teprve mu plně porozumíte. Plné barev, někdy metalická, jindy s prostorovým efektem, ale vždy upřímná a naprosto jedinečná. Pokud i Vy chcete zažít harmonii, pak je toto oblečení pro Vás.
Duho.cz (profil)
Dětské zboží, Domov & Zahrada

Už jste někdy zkoušeli chytit duhu? A co teprve z ní něco ušít? Je na to třeba opravdu šikovných prstů, pod jejichž dotekem se jemné křivky barev nepolámou. Každé vlákno duhy je třeba zkrotit, navléct do šicího stroje a ani potom není vyhráno. Duha má ve zvyku mizet před očima. Ve výrobcích autorů z Duho.cz najdete šité polštáře, látkové pytlíky nebo čepice. A to ve všech barvách duhy.
MJM – Dřevo z vesnice (profil)
Domov & Zahrada, Šperky, Umění, Zábava a hry

Kouzlit se dá se vším, co Vás napadne. Někdo má králíka a klobouk, jiný zase květiny nebo nože. A někdo má laser, při jehož práci nebudete věřit svým očím. Pod rukama tvůrců MJM – Dřevo z vesnice se na masivu a dřevěné překližce objevují obrazce z ničeho. Ale i takové vypalování do dřeva je teprve začátkem, pokud se podíváte na jejich vrstvené výrobky. Dárky, které ožijí teprve se světlem. Právě lampy vynikají mezi dřevěným svatebním sortimentem. Navíc při výrobě autoři dbají na nezávadnost, takže používají pouze barvy a laky, které nejsou toxické.
S. K. Factory (profil)
Umění

Papír sám o sobě nic neznamená. Čeká, až ho nějaká ruka zaplní a dodá mu smysl s pomocí písma nebo barev. A právě to dělá tvůrkyně S. K. Factory, která provozuje malované papírnictví. Své výrobky přetváří s pomocí ilustrací v dárky, které Vám zvednou náladu. Nejedná se jen o přáníčka, ale v nabídce najdete i plakáty s atmosférou, záložky nebo poznámkové bločky. Hodně nás pobavily a zaujaly poukázky lásky, což je trhací bloček s přísliby a přáníčky. Skvělý dárek na Valentýna, ale i jen tak. Bohužel jsou aktuálně vyprodané.
Permata (profil)
Šperky

Porcelán patří do kuchyně. Sáhnete po něm, když si chcete uvařit čaj nebo kávu. Jenže představa tvůrkyně Permata o tomto materiálu je úplně jiná, protože právě v porcelánu objevila skrytou eleganci a jednoduchost, kterou dokáže přetavit do unikátních šperků. Bílé plochy a nenápadné tvary kombinuje s drahými kovy, aby vznikly krásné šperky, ať už jsou určené do ucha, na krk nebo na prst. A když bílá zrovna není Vaše barva, můžete objevit i jinou povahu porcelánu v podobě barevných prstýnků nebo úchvatných kuličkových náhrdelníků.