Noví tvůrci – díl 90: fotografické výzvy, papírová hlína a šperky se solí

Miluji focení (profil)
Poskytování služeb, Zábava a hry

Máte rádi výzvy? Chcete už od malička vést své děti k vyjadřování obrázky, beze slov, jen stisknutím jednoho tlačítka? Pak si zamilujete nejspíš focení stejně, jako tvůrkyně vystupující u nás pod profilem Miluji focení. Za tímto jménem se ukrývá fotografka a lektorka Lucie Stehnová, která nejenže Vám nabídne možnost zúčastnit se jejích vášnivých kurzů. Ona také vytvořila rodinnou karetní hru Foto výzva. V přírodě u Pardubic vznikla sada bláznivých a zábavných úkolů, které budou spojovat rodinu, děti pobaví a k tomu navíc poskytnou rodičům nová témata na zážitky se svými potomky.
Artemorfóza – Andrea Frýbortová (profil)
Dětské zboží, Domov & Zahrada, Poskytování služeb, Umění, Zábava a hry

Všichni papír vnímáme jako společníka, kterému se můžeme svěřit. Tenkého a lehkého, přesně v kontrastu se stromem, z něhož vzešel. No ale stejně tak je možné i papír zase změnit k nepoznání. A tvůrkyně Andrea Frýbortová jej pod svým tvůrčím jménem Artemorfóza technikou papírmaše mění v sošky. Potřebuje k tomu kromě starých novin ještě lepidlo a vodu. Tato papírová hmota pak po zaschnutí dodá jedinečnou podobu spoustě postaviček, které se rodí v autorčině fantazii. Dekorace jsou velmi pevné, ale především opravdu osobité, jako by vystoupily z nějakého umělecky laděného hollywoodského animáku.
MaDea (profil)
Dětské zboží, Móda, Šperky, Zábava a hry

Když zavřu oči, vítá mě svět hvězd, pohádek a plyšových kamarádů. Vím, že se nemám čeho bát a že pod postelí není žádné strašidlo, protože mám svého průvodce. Věrného kamaráda, kterého držím v náručí ve chvíli, když víčka pevně zavřu a obklopí mě tma. Můj usínáček. Jeho magická moc odhání vše, co by mi mohlo v noci ublížit. Přesně takové postavičky vyrábí z látky tvůrkyně MaDea, aby provedly řadu dětí bezpečně všemi nástrahami, které na ně v noci číhají. A když je den, vycpou bříško látkového stvoření s pomocí svého pyžámka. Z ochránce v noci se tak stane tak trochu kulatý kamarád, kterého není důvod opouštět ani přes den.
URBIX (profil)
Dětské zboží

Dětská fantazie je svět, který nezná hranic. Pokud by se tam vydal dospělý, mohl by se tam snadno ztratit. Ale můžeme do toho světa čas od času nakouknout třeba tím, že necháme své potomky postavit část jejich světa v tom našem. A právě k tomu skvěle slouží stavebnice od tvůrců URBIX, připravené čistě ze dřeva, bez lepidla či hřebíků. Všechny díly do sebe krásně zapadnou a vytvoří domy, z domů města. Nebo hrady. Záleží, jestli zrovna dojde na boj s draky nebo ne. S těmito univerzálními dílky si vyhrají kluci i holky, vytvoří svůj společný dobrodružný příběh, do kterého pak mohou zasvětit i dospěláky.
DiiDesigned (profil)
Móda, Šperky, Umění

Kdykoliv se zavlní mořská hladina, vidí v tom inspiraci. V nespočtu malých kruhů a vlnek se odráží světlo pokaždé úplně jinak. Každá taková chvíle však trvá jen zlomek vteřiny a je následována zase jinou. Pak už si stačí jen vyhlédnout jeden z těch momentů, krásu hry světel si zapamatovat a dokázat ji přetvořit do něčeho věčného. Tvůrkyně DiiDesigned experimentuje s kombinací pryskyřice, šperkařského betonu a mořské soli tak, aby se přiblížila blyštivé kráse. Její náhrdelník nebo náramek Vás dokáže zavést do těch vzácných okamžiků, kdy se světlo láme a oslňuje Vás svojí krásou. A přesně takové jsou šperky této autorky.